سرهنگ پاسدار سعید کوشکی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس امروز، 26 بهمن‌ماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز با بیان اینکه در سال جاری تلاش کردیم تا فعالیت‌های فرهنگی مؤثری را به‌همت سپاه انجام دهیم، نمایش چند رسانه‌ای «فصل شیدایی» را از جمله این فعالیت‌های موفق برشمرد و گفت: بحمد الهی این نمایش مذهبی با استقبال گسترده مردم شیراز مواجه شد.

وی با بیان اینکه بنا داریم تا برنامه‌های فاخر این چنینی را گسترش دهیم، افزود: مردم شیراز هم اجرای برنامه‌های فاخر فرهنگی را مطالبه می‌کنند و هم مستحق این هستند که بهترین برنامه‌ها را برای آنان اجرا کنیم چرا که همواره در عرصه‌های مختلف نظیر راهپیمایی 22 بهمن، تجمع 14 دی حضور پرشور و شعوری را به ثبت رساندند.

 

حسینیه عاشقان ثارالله(ع)؛ محل برگزاری نمایش «خاتون آب و آیینه»

کوشکی از اجرای نمایش چند رسانه‌ای «خاتون آب و آیینه» همزمان با دهه دوم فاطمیه در شیراز خبر داد و گفت: این برنامه، تئاترگونه و مرثیه‌ای مرکب از ابعاد مختلف هنری است که از 29 بهمن‌ماه تا 8 اسفندماه به مدت 10 در حسینیه عاشقان ثارالله(ع) به اجر در می‌آید.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس با بیان اینکه قریب 90 درصد عوامل این صحنه از هنرمندان استان فارس هستند، گفت: به دلیل وضعیت آب و هوایی و برودت هوا، حسینیه عاشقان ثارالله(ع) را برای اجرای این برنامه در نظر گرفتیم که هر شب گنجایش 3 هزار نفر جمعیت را دارد.

وی با یادآوری این نکته که پیش‌بینی‌های لازم برای راحتی مردم در مباحث امنیتی و ترافیکی انجام شده است، افزود: بحمد الهی اصحاب رسانه و به خصوص اصحاب هنر استان فارس از این برنامه استقبال خوبی کرده‌اند اما با توجه به اهمیت و جایگاه حضرت زهرا(س)، لازم است که همه ما ورود جدی به این بحث داشته باشیم.

کوشکی با بیان اینکه هزینه‌های اجرای این برنامه توسط سپاه تأمین می‌شود و البته برخی از دستگاه‌های فرهنگی نیز در اجرای این برنامه ما را یاری دادند، گفت: هزینه اجرای این نمایش برای هر نفر تقریباً 25 هزار تومان است که سپاه این هزینه را پرداخت کرده است اما جهت مشارکت مردم در این رویداد هنری، مبلغ یک هزار تومان ورودی دریافت خواهد شد.

 

برپایی غرفه‌های فرهنگی در حاشیه اکران نمایش

وی با تصریح اینکه برنامه‌های جانبی نظیر برپایی غرفه‌های فرهنگی در محوطه خارج از حسینیه نیز طی این ایام اجرا می‌شوند،‌ گفت: این نمایش از ساعت 19 هر شب رسماً کار خود را آغاز می‌کند.

کوشکی از فعالیت حدود 100 نفر جهت اجرای این برنامه خبر داد و گفت:‌ تئاتر «خاتون آب و آیینه» به نویسندگی و کارگردانی حسین بلبل آبادی بر روی صحنه خواهد رفت.

 

اشاره به نحوه تهیه بلیط

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس به نحوه تهیه بلیط این نمایش نیز اشاره کرد و افزود: علاقه‌مندان جهت تهیه بلیط می‌توانند یا به سایت sahabtic.ir و یا به کانون‌های فرهنگی مساجد، پایگاه‌های مقاومت بسیج و فروشگاه‌های عرضه محصولات فرهنگی مراجعه کنند.

وی همچنین گفت:‌ نمایشگاه 10 پرده از زندگی حضرت زهرا(س) را شامل تولد، انفاق، عفت، همسرداری،‌ ازدواج، بیماری و شهادت آن حضرت را به نمایش می‌گذارد.

 

شأنیت سومین حرم اهل بیت(ع) در برنامه‌های مختلف باید حفظ شود

کوشکی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تلاش ما این ست که زندگی اهل بیت(ع) و حوادث عظیم جهان اسلام و مناسبت‌ها و اتفاقاتی که می‌افتد را بتوانیم در قالبی نو و با زبان هنر به نسل جوان منتقل کنیم، گفت: شهر شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع) است و ما به عنوان سپاه انتظارمان این است که این قداست و شأنیت و این جایگاه حتماً از سوی مسئولان و مردم حفظ شود.

 

آمادگی همکاری با نهادهای فرهنگی در اجرای برنامه‌های فاخر داریم

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس در پایان اظهار کرد: سپاه آمادگی دارد در کنار سایر نهادها و دستگاه‌های فرهنگی، برنامه‌های فاخر متناسب با مناسبت‌ها و اعیادی که در پیش داریم را اجرا کند.

یادآور می‌شود، در اجرای این نمایش سازمان فرهنگی ـ اجتماعی شهرداری شیراز، شورای شهر، حوزه هنری فارس، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، اداره‌کل میراث فرهنگی و همچنین مأوا و مرکز مهنا مرتبط با سازمان هنری اوج، سپاه فجر فارس را یاری داده‌اند.